Nowy zarząd Polskiej Federacji Klubów BPW

Nowy zarząd Polskiej Federacji Klubów BPW

  • Post category:BPW Poland

Nowy zarząd Polskiej Federacji Klubów BPW został wybrany 14 stycznia 2023r. podczas Walnego Zjazdu.

Jolanta Mejzińska-Borecka będzie pełnić tę funkcję przez nadchodzące trzy lata.
Serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji zamierzeń.

Nowa Prezydentka Federacji jest związaną z ruchem BPW od ponad 10-ciu lat. Przez wiele lat była Prezydentką Klubu w Jarocinie, klubu który inspiruje, jest aktywny na wielu polach, w tym działalności charytatywnej. Bardzo cieszymy się, że Jola przyjęła propozycję przewodzenia Federacji.

Pozostałe członkinie zarządu to Vice Prezydentka Beata Grudzińska (Equal Pay Day/ Dzień Równej Płacy), Prezydentka Teresa Dorota Karcz-Gołębniak, Skarbniczka Urszula Piszczorowicz, Sekretarzyni Agata Olbromska, Past Prezydent Katarzyna Bekasiak. W skład poszerzonego zarządu wchodzą również Prezydentki poszczególnych klubów Anna Kareńska, Elżbieta Kuklińska, Krystyna Szulc i Agnieszka Surowik.

Przedstawicielki klubów i nowo wybrana Prezydentka podziękowały serdecznie za olbrzymi wkład, energię, inspiracje Katarzynie Bekasiak, która pełniła funkcję Prezydentki przez ponad 2 kadencje!

Katarzyna Bekasiak ma ogromny wkład w propagowanie idei Business and Professional Women, angażując członkinie w wiele kampanii i akcji regionalnych, krajowych i europejskich. Przewodząc Federacji zainicjowała wieloletnia współpracę m.in. z wielkopolskim Kongresem Kobiet, obecnie angażuje się w kampanię na rzecz In Vitro. Doceniona została przez zgromadzenie europejskich prezydentek w maju 2022r. podczas konferencji w Reykjaviku. Przed objęciem funkcji Prezydentki, przez ponad dwa lata była p.o. Prezydentki przyczyniając się znacznie do trwałości działań Federacji.

Walny Zjazd Klubów BPW wprowadził również ważne zmiany w statucie PFK BPW wprowadzając feminatywy. Podążając za zmianami wokół nas i myśląc o przyszłości opowiadamy się i działamy na rzecz dobrych zmian dla kobiet w naszym kraju i Europie.

Udostępnij: