Ceremonia Zapalania Świec

Ceremonia Zapalania Świec

  • Post category:BPW Poland

Doroczna Ceremonia Zapalania Świec jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego klubu każdej federacji BPW na świecie. Zapalamy świece za wszystkie kraje, w których żyją i pracują na rzecz lepszego świata dla kobiet członkinie BPW, jest to bardzo uroczysta chwila.

W tym roku odczułyśmy bardziej jej międzynarodowy wymiar, równolegle bowiem odbywała się Ceremonia na Karaibach w St. Kitts podczas regionalnej konferencji Prezydentek BPW BPW Regional Conference North America & the Caribbean.

https://www.facebook.com/BPWNorthAmericaCaribbean

Co roku Polska Federacja zaprasza gości na tę ceremonię. Ceremonię otworzyły Jolanta Mejzińska- Borecka nowo wybrana Prezydentka i Katarzyn Bekasiak Past Prezydent. Każda uczestnicząca w ceremonii osoba miała okazję zapalić świece za kluby BPW na całym świecie.

W tym roku, 14 stycznia, świętowali z nami artyści malarze Izabela Rudzka i Dariusz Głowacki, którzy obdarzyli nas prezentacją swoich prac malarskich. Dariusz Głowacki zaciekawił nas wykładem o nieznanych, zapoznanych malarkach okresu baroku. Wywołał z niebytu te kobiety, które były prekursorkami, niechciane, pomijane na kartach historii sztuki, a tworzące znakomite dzieła.

Cieszyłyśmy się również obecnością naszych gościń prof. Ivetty Andruszkiewicz dyrektorki Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej https://uniwersyteckie.pl/prof-iwetta-andruszkiewicz, Violetty Ratajczak duszy Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, współpracujących z nami i zaangażowanych w pomoc dla uczennic i uczniów ukraińskich Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej dyr. Krystyny Frąckowiak i prof. Alicji Drajewskiej. https://www.facebook.com/mojaszkola. Towarzyszyła nam, jak niezmiennie od lat, senator Jadwiga Rotnicka. Bardzo miło było zobaczyć twarze zaprzyjaźnionych osób Anny Wróblewskiej, Eli Wrońskiej i gościń poszczególnych klubów.

Po eleganckiej kolacji trwały rozmowy, śmiech rozlegał się wokół, późnym wieczorem rozstałyśmy się obiecując sobie uczestnictwo w innych tegorocznych wydarzeniach organizowanych przez BPW.

Odtwórz wideo
Udostępnij: